http://nachodki.ru/
циклова комісія
ХОРОВОГО ДИРИГУВАННЯ
Изображение недоступно
Slider

Історія циклової комісії хорового диригування бере свій відлік від творчої діяльності диригента С. В. Дорогого, якому випала честь стати основоположником професійної хорової справи регіону та першим завідувачем циклової комісії.

Помітний слід в історії училища, вписавши свою яскраву сторінку до його літопису, залишив за сімнадцять років роботи О. П. Смолянський – талановитий педагог, хормейстер і композитор, організатор і засновник багатьох хорових колективів Кіровоградщини.

Короткочасною, але плідною за своїми творчими зрушеннями, була праця на теренах училища відомих хорових диригентів сучасності Я. Ф. Базіва, В. І. Дороніна, Г. А. Даткова. Біля джерел хорової справи на Кіровоградщині стояв також А. Г. Шпаченко.

У 70-ті роки колишні вихованці циклової комісії – М. П. Макода, Є. В. Кузьменко, Ю. В. Любович – повертаються до рідного училища в якості викладачів. Педагогічний колектив поповнюється молодими спеціалістами В. М. Дубіною, В. Й. та Н. І. Шостами.

Головним ідеологом, натхненником і організатором  хорової справи Кіровоградщини останніх десятиліть є заслужений діяч мистецтв України Ю. В. Любович. Енергійний і невтомний і заповзятий, він упродовж сорока років своєї діяльності плідно поєднує творчу (керівник Муніципального камерного хору), організаційну і адміністративну іпостасі (завідувач цикловою комісією, завуч, майже чверть століття директор училища). З ініціативи Ю. В. Любовича на базі циклової комісії започатковано Всеукраїнський конкурс дитячої хорової творчості „Золотий Орфей”, який цього року проводився вдев’яте.

Роботу циклової комісії хорового диригування упродовж 90-х років вміло направляла А. В. Сазоненко. 2004 року вона передала кермо молодій, але досвідченій колезі – О.М. Трушиній. Сьогодні циклова комісія є цілісним творчим організмом, об’єднаним спільною творчою та навчальною метою.

© 2021 Кропивницький музичний фаховий коледж. Розроблено засобами Joomla! та Agethemes. Усі права захищені. Копіювання авторського контенту можливе тільки за наявності гіперпосилання на kmy.org.ua