ДИТЯЧИЙ ХОР
"ЗОРИНКА"
images/sliders/symphonic-orchestra.jpg

Хор "Зоринка" було створено у 2007 році як творчу лабораторію циклової комісії хорового відділу Кіровоградського музичного училища. До складу колективу входять учні студії педагогічної практики усіх відділів, які крім спеціальності, сольфеджіо та музичної літератури також відвідують предмет "Колективне музикування". Саме така групова робота студентів та учнів спонукала до створення дитячого хору, до основного складу якого входять діти віком від восьми до шістнадцяти років.

Хором керує заслужений працівник культури України Алла Татарова, а концертмейстером є Марія Слободян.

Хоча головне призначення "Зоринки" полягає у забезпеченні студентів базою для педагогічної та диригентської практики, колектив правомірно вважається самостійною концертуючою одиницею. Так, хор бере участь у концертній діяльності студентської філармонії, а також є активним учасником різнопланових просвітницьких, творчих та благодійних акцій у рідному місті та області.

За роки свого існування хор ставав учасником вітчизняних та закордонних фестивалів різних масштабів та статусів. Серед них можна назвати Павловський фестиваль ім. М. І. Ґлінки (2012, Санкт-Петербург), Міжнародний конкурс мистецтв "На хвилях Дніпра" (2018, Київ), Міжнародний фестиваль-конкурс "Усі ми діти твої, Україно!" (2008, Одеса), Всеукраїнські фестивалі дитячого хорового співу "Золотий Орфей" (2007, 2009, 2010, Кіровоград), "Самоцвіти" (2016, Івано-Франківськ) та "Галицькі самоцвіти" (2017, Львів).

До репертуару колективу входять твори композиторів різних епох, національностей, стилів та жанрів. Це і опуси класиків ("O Fortuna" К. Орфа, "АВС" В. А. Моцарта, Хор ельфів Ф. Мендельсона), і твори українських композиторів ("Щедрик" М. Леонтовича, "Дитяча молитва" М. Лисенка, "Благослови душе…" К. Стеценка, "Величальна" І. Карабиця, "Місяць уповні" І. Щербакова), і українські народні пісні в обробці та оригіналі, і твори композиторів-земляків (К. Шутенка, М. Долгіх, М. Слободян, А. Татарової), і зразки кроскультурної традиції ("Gloria" Б. Чілкотта, "Plink, plank, plunk" Л. Андерсона, "Kyrie" Т. Бауманна, "Festival Sanctus" Дж. Левітта).

"Зоринка" має ряд високих нагород, здобутих на різних конкурсах. Золотий диплом ХІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу "Бад-Ішль" (2014, Бад-Ішль), кваліфікаційний сертифікат Всесвітніх та Європейських хорових ігор "Interkulture" (2014, Австрія), золотий диплом та спеціальний приз журі "Найвиразніший колектив" VІ Міжнародного конкурсу "Прага Моцарт" (2011, Прага), звання лауреатів IV Міжнародного конкурсу "Premier 2013" (2013, Київ) свідчать про високий рівень виконавської майстерності колективу.

Варто зазначити, що "Зоринка" є автором благодійного творчого проекту "Музичний лекторій для кропивничан", а у 2016 хор став організатором обласного хорового свята "Молитва вустами дітей" на підтримку миру.

У 2008 році на базі хору була створена експериментальна вокальна група дошкільнят, яка за останні роки розширилась до повноцінного колективу. Цими учасниками, які сьогодні представляють молодшу групу хору, через декілька років поповниться основний склад "Зоринки".

Слідкувати за КМФК
© 2024 Кропивницький музичний фаховий коледж. Усі права захищено. Копіювання фото- та текстових матеріалів дозволено лише з дозволу адміністрації ресурсу. Розроблено засобами Joomla! та JoomShaper. Дизайн та верстка – Ярослав Долгіх