Бесплатные шаблоны Joomla
циклова комісія
НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ
Изображение недоступно
Slider

Відділ народних інструментів є одним із найстаріших в коледжі. Вже перше рекламне оголошення на сторінках газети "Кіровоградська правда" наприкінці вересня 1959 року запрошувало абітурієнтів вступати навчатися до класів баяна, домри та балалайки.

Викладацький колектив народного відділу складався поступово й цілеспрямовано на перспективу. У витоків історії відділу стояли Л. С. Мороз і Ю. Г. Безрук, А. О. Жабокрицький і М. Є. Дорошенко, М. Г. Польовий і М. П. Паюхін. Після закінчення консерваторій повернулися до рідного училища його перші вихованці-баяністи В. П. Золотих, А. А. Берсан, Н. А. Левченко, В. І. Бровченко, О. М. Чумаченко, які довгі роки активно працювали на ниві виховання молодого покоління. У 1980-ті роки один за одним відкрилися класи бандури (Н. В. Ліперт), акордеону (Л. І. Голіусова, Т. Р. Солоха), гітари (І. О. Голишев), відновився клас балалайки (Т. В. Чудіновських), продовжився розвиток класів баяну (Ю. П. Голіусов, Л. І. Голіусова, Т. Р. Солоха) та домри (Л. Г. Романенко).

Склад комісії поповнився творчими силами у 2000-х: клас бандури – І. А. Смутко, клас домри – В. М. Онолова, клас інструментування і аранжування – А. Г. Жук, клас цимбал – Ю. В. Штука (сумісник), клас ансамблю бандур – І. В. Прокопова (сумісник), клас баяну – заслужений працівник України М. І. Гейченко, керівник і диригент оркестру народних українських інструментів – Б. М. Максименко. У 2016 році продовжив роботу класу гітари – випускник училища В. А. Карпенко.

Від заснування училища починає свою історію оркестр народних інструментів відділу. Міцну базу роботи колективу заклали перші диригенти оркестру – Ю. Г. Безрук, М. Г. Польовий, продовжили і розвивали протягом декількох десятиліть М. П. Паюхін і Ю. П. Голіусов. Довгі роки оркестр зберігає концертну форму, в ньому приймають участь як студенти, викладачі, так і колишні випускники. На сьогоднішній день творчий колектив оркестру може впевнено конкурувати з філармонійними колективами.

Колектив став першим інтерпретатором спеціально написаних для нього творів: "Концертино" для баяна і "Фантазії на дві українські пісні" для фортепіано К. Шутенка, трьох концертів для баяну В. Бровченка. Значно оновили інструментальний склад і репертуар керівники Б. М. Максименко і В. М. Онолова. На сучасному етапі з оркестром активно працює В. М. Онолова. Оркестр народних інструментів "Дивертисмент" є лауреатом Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів.

З 1996 року на базі коледжу щорічно відбувається Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних музичних інструментах "Провесінь". Захід проводиться під патронатом факультету народних інструментів Національної музичної академії України імені П. Чайковського, професорсько-викладацький склад якого традиційно очолює склад журі в усіх номінаціях. За ці роки фестиваль-конкурс набув статусу найбільшого академічного народно-інструментального форуму на теренах України. У його рамках відбуваються концерти, методичні конференції, майстер-класи та проводиться конкурс серед виконавців на народних інструментах. Щороку фестиваль-конкурс набуває все більшого масштабу, збираючи талановиту молодь зі усіх куточків України. Систематично студенти відділу стають лауреатами "Провесені", тільки за останні роки це: В. Сурженко, Я. Макарова, Л. Семко, А. Єфімова, Л. Цилінська, М. Воробйов, О. Ткачова, М. Самсонов, А. Чеботарьов, Д. Скуртул, В. Лагута, Д. Саблюченко та ін.

Упродовж свого існування народний відділ відстоював високий професіоналізм і майстерність у музичному мистецтві. Саме тому майже кожний випуск студентів є "врожайним" на вступників до вищих музичних закладів.

Гордістю коледжу стали вихованці циклової комісії народних інструментів: концертні виконавці-віртуози М. Бровченко – лауреат Міжнародного конкурсу "Гран-Прі" у Франції, артист оркестру Бременського театру; О. Стьопін – соліст Донського козачого ансамблю; А. Сєрков – лауреат ІІІ Міжнародного конкурсу "Кубок Кривбасу"; заслужений артист України В. Ватаманюк; заслужені працівники культури М. Кваша, І. Демиденко, В. Гаврилюк, Г. Бродський. На педагогічній ниві активно займаються вихованням заслужений артист Росії Ю. Ткаченко, кандидати педагогічних наук М. Овчаренко, А. Рубан, Л. Бабенко, В. Кривозуб. Стежку композитора, аранжувальника і продюсера вибрали С. Усатенко, І. Балан, А. Жук та відповідальний секретар Одеської організації Спілки композиторів України О. Польовий. Переважна більшість випускників після закінчення вищих навчальних закладів працює педагогами музичних шкіл міста та області, музичних коледжів, артистами народних оркестрів України.

Нинішній викладацький склад береже світлу пам’ять про викладачів, що творили історію та славу відділу Ю. Г. Безрука, М. П. Паюхіна, Ю. П. Голіусова, В. П. Золотих і продовжує справу їхнього життя – виховання висококваліфікованих музикантів.

Викладачі циклової комісії


Тетяна Радомирівна Солоха
Маріанна Євгеніївна Дорошенко
Анатолій Олексійович Жабокрицький
Андрій Григорович Жук
Володимир Карпенко
Вікторія Миколаївна Онолова
Інна Андріївна Смутко
Тетяна Василівна Чудіновських
© 2021 Кропивницький музичний фаховий коледж. Розроблено засобами Joomla! та Agethemes. Усі права захищені. Копіювання авторського контенту можливе тільки за наявності гіперпосилання на kmy.org.ua