Статьи и обзоры nachodki.ru
ЦИКЛОВІ КОМІСІЇ
Изображение недоступно
Slider

Витоки піаністичної школи Кіровоградщини, закладені методичними надбаннями школи Г. В. Нейгауза, дозволили від дня заснування музичного училища розпочати систематичну й цілеспрямовану роботу по вихованню та підготовці концертуючих виконавців, концертмейстерів-акомпаніаторів і викладачів-методистів.

Історія струнного відділу розпочиналась разом із історією музичного училища. У першому викладацькому складі працювали педагоги міських ДМШ – А. Корсунський, Г. Шаховцев, Г. Сметанюк, артист оркестру драмтеатра Г. Кузьменко.

Без перебільшення, одним із найяскравіших і найуспішніших відділів музичного училища є відділ духових інструментів. Його викладацький колектив складають артисти муніципального духового оркестру, улюбленця кіровоградців, без участі якого неможливо уявити жодного свята нашого міста.

Відділ народних інструментів є одним із найстаріших в училищі. Вже перше рекламне оголошення на сторінках газети «Кіровоградська правда» наприкінці вересня 1959 року запрошувало абітурієнтів вступати навчатися до класів баяна, домри та балалайки.

Історія циклової комісії хорового диригування бере свій відлік від творчої діяльності диригента С. В. Дорогого, якому випала честь стати основоположником професійної хорової справи регіону та першим завідувачем циклової комісії.

Циклова комісія "Спів" Кропивницького музичного фахового коледжу була створена у 2005 році за ініціативи директорки закладу Лариси Голіусової. Новий відділ очолив заслужений артист України Володимир Стратьєв, а першими викладачами відділу стали Катерина Третьякова та Юлія Підлубна. Сьогодні до педагогічного складу циклової комісії входять викладачі сольного співу –  старший викладач Катерина Третьякова (завідувачка відділу з 2013 року), Юлія Підлубна, Оксана Кашугіна, Ярина Долінко, Олександр Безай та Анастасія Безай, а також педагоги-концертмейстери – Ірина Бурбан, Ірина Скібицька, Оксана Чванова, Валентина Кологрєєва, Олександра Науменко. Сценічною підготовкою студентів відділу займаються провідні актори Українського академічного обласного музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького – артист драми Олексій Дорошев та заслужена артистка України Галина Романюк.

Крім педагогічної роботи викладачі відділу займаються також навчально-методичною та професійно-просвітницькою діяльністю: проведенням лекцій, концертів, відкритих уроків, майстер-класів, участю у журі обласних, регіональних та всеукраїнських конкурсах молодих співаків-виконавців.

Так, щорічні звітні та тематичні концерти циклової комісії є яскравою подією у житті навчального закладу. Ці імпрези свідчать про багатогранність творчості студентів, викладачів та концертмейстерів відділення. За роки його існування було проведено заходи, присвячені українській пісні, опереті, комічним жанрам у музиці, важливим ювілейним датам та вшануванню пам’яті основоположника циклової комісії – заслуженого артиста України Володимира Стратьєва.

З 2016 року головною подією концертного життя циклової комісії став фестиваль-конкурс вокального мистецтва «Голос серця», започаткований за ініціативи директора Лариси Голіусової та народної артистки України Лідії Забілястої. Цей захід, який став першим такого року на теренах Кіровоградської області, сьогодні має статус Всеукраїнського.

Студенти-співаки удосконалюють виконавську майстерність не лише на базі своєї циклової комісії, але й у концертних заходах міста, співпрацюють з іншими виконавськими цикловими комісіями коледжу, співають із симфонічним, народним, духовим оркестрами. Невіддільним аспектом творчої діяльності здобувачів є участь у мішаному хорі «Зоряне сяйво» під керівництвом Надії Шост.

Крім артистичної діяльності студенти відділу співу як майбутні педагоги осягають основи педагогічної майстерності, працюючи у студії педагогічної практики коледжу, беручи участь у її концертному житті та профорієнтаційній роботі.

За роки існування циклової комісії на її базі пройшли підготовку понад 70 фахівців. Багато з них під час навчання у коледжі ставали лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Сьогодні вони продовжують навчання у вітчизняних та закордонних вищих навчальних закладах, викладають у школах мистецтв та дитячо-юнацьких центрах, займаються артистичною діяльністю у Кіровоградській обласній філармонії та академічному музично-драматичному театрі ім. М. Кропивницького.

Відділ теорії музики Кіровоградського музичного училища розпочав свою роботу 1962  року із прибуттям до міста композитора і педагога Кіма Олександровича  Шутенка.  Сьогодні цю людину можна з повним правом назвати патріархом  музично-теоретичної  освіти  на Кіровоградщині.

Невід’ємним компонентом навчального процесу Кіровоградського музичного училища є циклова комісія соціально-економічних та гуманітарних дисциплін. Адже відомо, що хороший музикант – це людина, яка не лише добре орієнтується у своїй професійній галузі, а й уміло оперує поняттями загальнолюдського характеру, вміє висловити свої думки, володіє іноземною мовою, є освіченою й інтелігентною.

Кропивницький
Музичний
Фаховий
Коледж

Стежити за КМФК у соціальних мережах:

     
© 2017 Your Company. All Rights Reserved. Designed By Agethemes.com