Останніми днями життя КМФК концентрувалося навколо мистецтва співу – з 9 по 11 грудня у наших стінах проходив III Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокального мистецтва "Голос серця". Поряд з конкурсними змаганнями та великим концертом-відкриттям за участі народної артистки України Лідії Забілястої, важливе місце у програмі цьогорічної імпрези стали методичні заходи.
Голова циклової комісії співу КМФК Катерина Третякова прочитала доповідь, присвячену питанням розвитку артистичності співаків різного віку у процесі виконання вокальних творів та розкрила методичні аспекти цього процесу. У продовження теми студенти-співаки, вихованці артистів театру ім. М. Кропивницького Галини Романюк та Олексія Дорошева, демонстрували мистецтво перевтілення, декламуючи різножанрові вірші та імпровізуючи пантомімічні замальовки.
Презентацію нотної збірки "Співає хор 'Зоринка', частина 2" проводила заслужений працівник культури України Алла Татарова. Художній керівник дитячого хору студії педагогічної практики КМФК говорила не лише про структуру посібника, тематику пісень та методичні аспекти щодо їх виконання, але й наголошувала на ефективності його використання при вивченні різних дисциплін циклу підготовки фахівців хорового диригування.
Методична доповідь Оксани Кашугіної торкалася проблеми інклюзії у процесі навчання співу. У формі діалогу зі своїм випускником Антоном Кудаєвим викладачка циклової комісії співу КМФК розкрила слухачам цей аспект мистецької освіти зі сторони викладача та учня.
Заслужений діяч мистецтв України Марина Долгіх висвітлила результати своїх наукових досліджень у лекції про невідомих, але знакових артисток української та європейської оперної сцени, які народилися у нашому регіоні. На прикладі творчих шляхів своїх героїнь музикознавиця проілюструвала як провінційні співачки досягали слави, ставали примами театрів та популяризували українську вокальну музику.
Фінальним заходом методичного блоку фестивалю став майстер-клас народної артистки України Лідії Забілястої. Під час тренінгу професорки кафедри сольного співу НМАУ ім. П. Чайковського учні та викладачі отримали практичні рекомендації щодо розвитку опори дихання та резонування, удосконалення голосового апарату та артикуляції, вибору пози для співу.
Переглянути ці лекції, тренінги та доповіді у відеозаписах можна буде після того, як відеоматеріали будуть опрацьовані та оприлюднені. Тож радимо охочим підписатися на YouTube-канал нашого коледжу.